Menu Zamknij

Pożyczka 0 procent – czy to możliwe?

Każdy z nas ma momenty, gdy potrzebuje szybkiego zastrzyku gotówki. W takim wypadku niektórzy zwracają się o pomoc do banków o udzielenie kredytu. Jedynym problemem jest to, że na banki nałożone są dosyć restrykcyjne wymagania odnośnie kredytobiorców. Muszą one bowiem sprawdzać płynność finansową swoich klientów, podobnie jak bazy dłużników, jak na przykład Biuro Informacji Kredytowej. W związku z tym osoby z aktywym zadłużeniem nie mają większych szans na otrzymanie kredytu z banku. Wiąże się to również z większą ilością formalności, dokumentów, które należy przedłożyć, a co za tym idzie, dłuższym okresem oczekiwania na decyzję odnośnie udzielenia lub odmowy udzielenia kredytu.

To dlatego wiele osób od razu kieruje swoje kroki w stronę instytucji pozabankowych. Ze względu na to, że nie pożyczki nie są produktami bankowymi, nie posiadają one wyżej wymienionych wymagań w stosunku do swoich potencjalnych klientów. Firmy pozabankowe same ustalają oprocentowanie, jak i inne opłaty, związane z udzieleniem pożyczki. Same określają również warunki, na jakich pożyczają środki. Formalności w takich firmach są minimalne, a pożyczkę można dostać już w ciągu godziny.

Pożyczki 0 procent

Firmy pozabankowe chętnie udzielają nawet pożyczek za darmo, pod zerowy procent. Jest to często opcja przeznaczona wyłącznie dla nowych klientów banku. Firmy często udzielają takich promocji na zachętę lub jako reklamę swoich usług. Należy pamiętać, że pożyczki na 0 % często są jednorazowe, a to znaczy, że można z nich skorzystać tylko raz. Co to znaczy, że pożyczka jest darmowa? To bardzo proste. Klient nie płaci żadnych dodatkowych opłat związanych z zaciągniętym zadłużeniem. Spłaca tylko i wyłącznie pożyczoną kwotę bez procentów i dodatkowych opłat administracyjnych.

Należy mieć jednak na uwadze, że opoźnienia w spłacie rat mogą skutkować dodatkowymi kosztami, niekiedy dosyć dużymi. W takim wypadku pożyczka przestaje być darmowa. Warto więc dokładnie przeanalizować cel, na który potrzebujemy pieniędzy, dokładną kwotę, a przede wszystkim nasze możliwości finansowe. Jeśli wiemy, że nie będziemy w stanie spłacić rat w terminie, warto zastanowić się nad innym źródłem dofinansowania lub wybrać mniejszą kwotę, która nie obciąży naszego domowego budżetu.

Pożyczkodawcy chętnie udzielają pożyczek osobom bez stałej pracy, również tym, pracującym na umowę zlecenie lub umowę o dzieło. Nawet ci, którzy posiadają już zadłużenia lub mają złą historię kredytową mogą liczyć na pomoc firm pożyczkowych. Niejednokrotnie dostępne są również pożyczki dla bezrobotnych. Często wystarczy, że dana osoba otrzymuje zasiłek, alimenty lub inne świadczenia finansowe. Firmy pożyczkowe nie sprawdzają źródła dochodów swoich klientów. Opłaty związane z zaciągnięciem pożyczki mogą być nieco wyższe niż te, oferowane przez banki. W związku z większym ryzykiem udzielania pożyczek osobom bez płynności finansowej pożyczkodawcy zabezpieczają się wyższymi opłatami za udzielenie środków.