Menu Zamknij

Kredyt online – czy warto?

W przypadku, gdy potrzebujemy dodatkowego zastrzyku gotówki, możemy zwrócić się do banku o udzielenie kredytu. Pamiętać należy, że, aby go otrzymać, musimy spełniać szereg wymagań, postawiony przez bank oraz przez odgórne zasady, ustalone w polskim prawie. Z kredytu, oferowanego przez banki skorzystać może w zasadzie każdy. Te osoby, które nigdy nie zaciągały jeszcze zadłużeń, powinni najpierw udać się do najbliższej placówki wybranego banku oraz dopytać konsultanta o wszystkie szczegóły.

O kredyt w banku można się starać be względu na to, czy posiadamy tam już konto, czy nie. Jeśli nie, zostanie ono otworzone. Jeśli jesteśmy nowymi klientami banku, jesteśmy dla niego jak czysta karta, nie posiadamy żadnej historii kredytowej, a bank ma więcej problemów z ustaleniem naszej wypłacalności. O wiele łatwiej mają osoby, które już są klientami danego banku. Wtedy łatwiej zobaczyć całą historię finansową klienta, jego poprzednie zadłużenia, ilość środków, które przychodzą na konto, wydatki, oszczędności i inne. To właśnie dlatego warto starać się o pożyczki w banku, w którym jesteśmy najdłużej.

Jak otrzymać kredyt?

Niektóre banki ufają swoim klientom i są gotowe zaproponować im zadłużenie nawet online, poprzez aplikację mobilną lub stronę internetową. To najlepsza opcja, gdy środki potrzebne są na wczoraj. Minimum formalności gwarantuje natychmiastową wypłatę środków. W dodatku pieniądze otrzymane w ten sposób można wydać na dowolnie wybrany cel. Bank nie kontroluje tego, na co zostaną przeznaczone. Kupno samochodu, remont mieszkania lub spontaniczne wakacje w ciepłych krajach? Dzięki szybkim kredytom to wszystko staje się dostępne niemalże na wyciągnięcie ręki. Taka łatwość dostępu do kredytu jest możliwa właśnie dzięki temu, że bank bez dodatkowych dokumentów może łatwo określić wiarygodność klienta, to, czy będzie on w stanie spłacić zadłużenie na czas.

Kredyt gotówkowy zewnętrznie jest bardzo podobny do popularnych chwilówek. Jednak należy mieć na uwadze, że znacznie się one od siebie różnią. O ile chwilówka często oferuje dosyć wysokie oprocentowanie, o tyle kredyt gotówkowy proponowany jest klientom na bardzo atrakcyjnych warunkach, związanych nie tylko z niskim oprocentowaniem, ale także z niskimi kosztami ogólnymi całego kredytu. To właśnie dlatego takie kredyty są bardzo chętnie wybierane zwłaszcza przez stałych klientów banków. Budowanie pozytywnej historii kredytowej to również powód, dla którego warto się na nie zdecydować.