Menu Zamknij

Jak zaciągnąć pożyczkę online bez zdolności kredytowej?

Zdolność kredytowa to najważniejszy czynnik, na który zwracają uwagę kredytodawcy przed podjęciem decyzji o udzieleniu kredytu swojemu klientowi. Zdolność ta jest określana najczęściej poprzez stałe i legalne dochody. Brak dochodów, aktywne zadłużenia lub zła historia kredytowa, opóźnienia w spłacie poprzednich zadłużeń nie wpłyną pozytywnie na rozpatrzenie wniosku o nowy kredyt. Osoby, które nie mają szans na otrzymanie kredytu decydują się na wzięcie pożyczki w instytucji pozabankowej. W dodatku takie pożyczki można często otrzymać bez wychodzenia z domu, przez internet.

Pożyczki online

Każdy potrzebuje czasem zastrzyku gotówki. Bez względu na to, czy posiada stałą pracę i legalny dochód, jaką ma historię kredytową i inne problemy finansowe. Rygorystyczne wymagania, nałożone na banki nie pozwalają im udzielać kredytu osobom mało wiarygodnym. W dodatku banki są zmuszone do weryfikowania swoich potencjalnych klientów w BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej, jak również często w KRD, czyli Krajowym Rejestrze Długów. Negatywna historia praktycznie eliminuje takiego klienta i ma on niewielkie, a nawet zerowe szanse otrzymać kredyt w banku.

Na pomoc takim osobom idą firmy pozabankowe i instytucje pozabankowe. Oferują one często swoim klientom pożyczki nawet bez sprawdzania baz dłużników. To idealna opcja dla tych, których historia kredytowa pozostawia wiele do życzenia. Firmy pozabankowe nie mogą udzielać kredytów, gdyż nie wykonują według prawa czynności bankowych. Mogą za to udzielać pożyczek i robią to na prostszych dla klientów warunkach, niż ma to miejsce w przypadku kredytów bankowych.

Firmy pozabankowe oferują pożyczki nie tylko osobom bez zdolności kredytowej. Mogą tam otrzymać potrzebne środki również osoby bezrobotne, a nawet te, które są zajęte przez komornika. Aby dostać taką pożyczkę wystarczy spełnić kilka kryteriów, określonych przez firmę. Warto jednak pamiętać, że łatwe pieniądze mają swoje konsekwencje. Oprocentowanie takiej pożyczki online może być wysokie, a łączne koszty zadłużenia znacznie większe.

Należy również liczyć się z kosztami związanymi z ewentualnym opóźnieniem w spłacie pożyczki. Koszty takie mogą być bardzo wysokie i może się okazać, że nie jesteśmy w stanie ich pokryć. Jeśli jednak zdecydowałeś się na pożyczkę online, spróbuj znaleźć więcej informacji na ich temat w internecie. Możesz do tego celu wykorzystać wyszukiwarkę internetową, która porówna oferty różnych firm i wtedy łatwiej będzie wybrać tą najatrakcyjniejszą.