Menu Zamknij

Pożyczka dla bezrobotnych – czy to możliwe?

Mogłoby się wydawać, że osoby bez stałego dochodu nie mają szans na otrzymanie środków pieniężnych. Istnieje jednak szansa dodatkowego zastrzyku gotówki również dla nich. Niezależne instytucje finansowe udzielają pożyczek również osobom bezrobotnym. Aby ją otrzymać wystarczy spełnić kilka warunków, określonych w umowie pożyczkowej.

Wiele firm pożyczkowych oferuje możliwość zaciągnięcia zobowiązania nie tylko osobom bezrobotnym, ale również takim ze złą historią kredytowa lub osobom aktualnie zadłużonym. Takie firmy nie wymagają od swoich potencjalnych klientów udowodnienia stałych dochodów oraz przedstawienia dokumentów je potwierdzających. Nie sprawdzają również zdolności kredytowej. Aby otrzymać pożyczkę, należy jednak mieć coś w zanadrzu. Mogą to być oszczędności, dochody z tytułu innych umów niż umowa o pracę lub dochody z nieznanego źródła. Instytucje pozabankowe nie zwracają uwagi na to, skąd klient czerpie dochody.

Koszty pożyczki dla bezrobotnych

Pożyczkę w firmie pożyczkowej otrzymać jest bardzo łatwo. Minimalna ilość formalności przyciąga wielu klientów, potrzebujących szybkiej gotówki. W związku jednak z tym, że instytucje finansowe to nie banki, same ustalają nie tylko opłaty, związane z udzieleniem pożyczki, ale i oprocentowanie i wszystkie inne koszty. To właśnie dlatego wartość końcowa pożyczki może być znacznie większa, niż, jeślibyśmy otrzymali kredyt w banku. Jednak ryzyko, związane z udzielaniem pożyczki osobom bez stałego i udokumentowanego dochodu jest na tyle duże, że firmy zabezpieczają się właśnie wysokimi kosztami ich zaciągnięcia.

Różnica miedzy kredytem a pożyczką jest taka, że umowa kredytowana musi być zawarta w formie pisemnej. Inaczej ma się z sprawa z pożyczkami. W przypadku zadłużeń online klient nie musi osobiście stawić się w oddziale firmy, wystarczy że wypełni wniosek przez internet. Pożyczka czasem bywa darmowa, w odróżnieniu od kredytu. Pożyczkodawca sam ustala kwotę oprocentowania i często oferuje pożyczki za darmo. Są one na ogół udzielane nowym klientom, którzy zaciągają zadłużenie po raz pierwszy.