Menu Zamknij

Kryptowaluty – co warto o nich wiedzieć?

Na rynku znajdują się dwa rodzaje osób. Ci, którzy w kryptowaluty wierzą i są ich największymi zwolennikami oraz Ci, którzy im nie ufają i praktycznie nic na ich temat nie wiedzą. Zwolennicy kryptowalut to ci, interesujący się inwestycjami, zwłaszcza tymi, odbiegającymi od ogólnie przyjętych norm. Są osoby, które podjęły ryzyko zainwestowania w bitcoiny i wyszły na tym świetnie. Jednak zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek inwestycje związane z kryptowalutami, warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Czym są, na czym polega inwestowanie w nie, ile można zyskać oraz również ile można ewentualnie stracić.

Czym są kryptowaluty?

Kryptowaluta to prosto mówiąc wirtualna waluta. Oznacza to, że nie są to prawdziwe pieniądze. Taką walutą można dysponować poprzez komputer, można nią zarządzać również przez telefon, wystarczy uruchomić odpowiednią aplikację. Transakcje, związane z inwestowaniem, przelewaniem, kupowaniem kryptowalut mają miejsce online, warto się więc zabezpieczyć przed kopiowaniem takich inwestycji.

Kryptowaluty to produkt stosunkowo nowy na rynku, w związku z czym praktycznie nie istnieją żadne ustawy określające ich obrót na rynku, zasady i warunki oraz regulaminy. Nikt nie nadzoruje rynku kryptowalut, jest on zdany, można powiedzieć, na samego siebie. Z czego jednak chętnie korzystają zwolennicy tego rodzaju inwestycji. Kurs walut nie wpływa na kurs kryptowalut. Takie inwestycje są także wolne od zajęć komorniczych i jakichkolwiek blokad kont. Jest to wiec rynek dość wolny, rządzący się swoimi prawami. Przed podjęciem więc końcowej decyzji o wstąpieniu na niego warto to wiedzieć i dokładnie zapoznać się z tym światem.

Bitcoin w swoim czasie cieszył się ogromną popularnością. Ostatnio można jednak zaobserwować spadkiem zainteresowania tymi inwestycjami, co oznacza, że rynek ten nie należy do najpewniejszych. Wzrost walut nakłania wielu ludzi do inwestowania w kryptowaluty. W związku z tym działa to na jeszcze większy ich wzrost. Tendencja rosnąca nie może jednak trwać wieczność. Należy się więc liczyć z tym, że ten rynek kiedyś wyhamuje, a być może zacznie nawet spadać.

To właśnie przed tym przestrzegają specjaliści osoby, zamierzające zainwestować w kryptowaluty. Osoby, które już dawno kupiły kryptowaluty będą też chciały w pewnym czasie mieć z nich jakieś korzyści, a to oznacza, że zaczną je sprzedawać, co także może negatywnie wpłynąć na ich wartość. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy inwestowanie w kryptowaluty jest korzystne, czy nie. Jest to grząski grunt, po którym trzeba umiejętnie stąpać, aby się nie rozczarować. Nie warto mieć nadziei na zyski w nieskończoność, zdrowy rozsądek powinien podpowiedzieć, kiedy dać wsteczny bieg.