Menu Zamknij

Kredyt dla młodych małżeństw

Małżeństwo to nie tylko ważne emocjonalnie przedsięwzięcie dla młodej pary. Jest to również spory wydatek. Sala weselna, obrączki, suknia ślubna i wszystkie inne elementy ślubu są bardzo kosztowne. Liczyć się z tym musi każda młoda para, która wstępuje w ten etap życia. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na organizację całego ślubu tylko i wyłącznie z odłożonych oszczędności. Młode małżeństwa po ślubie często decydują się na zakup samochodu lub mieszkania, co znacznie pogłębia problemy w budżecie domowym.

Nie zawsze jednak kredyt hipoteczny to najlepsze rozwiązanie. Wiele par decyduje się na kredyt gotówkowy. Zdecydowanym plusem jest fakt, że środki, otrzymane dzięki takiemu kredytowi klient może wydać na każdy, dowolnie wybrany przez siebie cel i bank nie weryfikuje tego wyboru. Nie szukaj jednak specjalnych kredytów dla małżeństw, bo takich możesz nie znaleźć. Warto sprawdzić zwykłe oferty banków, udzielających kredytów gotówkowych. Możesz tam znaleźć ofertę z atrakcyjnym oprocentowaniem i warunkami, które cię usatysfakcjonują.

Jeśli jeden z małżonków nie jest na tyle wypłacalny, aby otrzymać kredyt o odpowiednio wysokiej wartości, warto pomyśleć o zaciągnięciu zadłużenia razem ze współkredytobiorcą. Dzięki temu limit kredytowy będzie wyższy, gdyż pod uwagę będą wzięte zarobki obu partnerów. Jeśli zdolność kredytowa będzie wyższa, taki klient w oczach banku będzie bardziej wiarygodny, co może również skutkować atrakcyjniejszymi warunkami samego kredytu.