Menu Zamknij

Jak zostać bogatym?

Wiele osób na swojej drodze życiowej spotyka się z problemami finansowymi. Niektórzy nieustannie zastanawiają się i zadają sobie pytanie: «dlaczego nie jestem bogaty?» Bez względu na to, jakie studia skończymy, jakie mamy doświadczenie, jest wiele czynników które wpływają na stan finansowy oraz bogactwo jednostki.

Niektórzy urodzili się w bogatej rodzinie i praktycznie od dzieciństwa nie muszą martwić się o środki do życia, ani o poziom jego komfortu. Mogą sobie pozwolić na wszystko, choć nigdy nie pracowali. Inni trudzą się od najmłodszych lat, a w dalszym ciagu napotykają się z problemami finansowymi na swojej drodze. Wiele osób decyduje się na założenie własnego biznesu. Wielogodzinna praca i zaangażowanie niejednokrotnie daje płody w postaci dobrych dochodów. Inni wolą pracować na etacie i cieszyć się z elastyczności pracy i większej ilości wolnego czasu.

Każdy powinien dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, możliwości i ustalić drogę życiową, według której podąża. Jest też wiele osób, które zarabiają stosunkowo dużo w porównaniu do reszty kraju lub średniej krajowej, a jednak wciąż uważają, że jest to kwota zbyt mała, gdyż nie starcza na ich potrzeby lub spełnienie marzeń i zrealizowanie celów.

Czym jest bogactwo?

Ważnym czynnikiem są także oszczędności. Być może nie są to środki, którymi aktywnie dysponujemy, jednak dają spore poczucie bezpieczeństwa i w kryzysowej sytuacji nie musimy się martwić o to, że nasza płynność finansowa legnie w gruzach. Istnieje również teoria, że bogactwo to wcale nie kwota, którą zarabiamy. Jest to raczej umiejętność wydawania znacznie mniejszej kwoty, niż ta, którą zarabiamy. Dzięki temu jesteśmy w stanie nie tylko oszczędzić, ale czujemy się bezpieczni, gdyż spełniamy wszystkie swoje podstawowe potrzeby, a jednocześnie możemy pozwolić sobie na coś nieoczekiwanego, jak także odłożyć na czarną godzinę.

Nie ma jednoznacznej definicji bogactwa. Każdy bowiem widzi je inaczej i inaczej do niego podchodzi. To ile wydajemy i ile zarabiamy, to sprawa stricte indywidualna i od niej w dużej mierze zależy, czy możemy się czuć bogaci, czy nie. Nie warto również porównywać się z innymi. Nigdy nie wiemy, czy osoba, którą uważamy za bogatą swoje dobra materialne kupiła za zarobione i odłożone pieniądze, czy może wzięła je na kredyt i stała się dłużnikiem w momencie gdy my jesteśmy w stanie się utrzymać za pieniądze z comiesięcznej pensji.