Menu Zamknij

Czy warto brać kredyt na 12 miesięcy?

Decydując się na kredyt każdy potencjalny klient powinien wybrać najlepszą dla siebie opcję. Ogólnie przyjęta zasada brzmi, że kiedy staramy się o kredyt to powinniśmy wybierać możliwie największą ratę kredytu, taką, którą będziemy w stanie co miesiąc spłacać. W tym celu należy wyliczyć dokładnie domowy budżet i określić, jaka kwota nie zniszczy comiesięcznego planowania. Należy wziąć także pod uwagę takie czynniki, jak niespodziewane wydatki, jak, dla przykładu, remont, naprawa samochodu lub wydatki na leki. Dlatego warto od maksymalnej kwoty odliczyć pewien procent.

Banki udzielają swoim pożyczkobiorcom kredytów gotówkowych, a klienci chętnie wybierają tę opcję, gdyż mogą spokojnie spłacać należności w ciągu kolejnych miesięcy, a w niektórych przypadkach nawet lat. Dużym plusem takiego rodzaju kredytów jest długi okres spłaty, który na ogół wynosi 12 miesięcy. Zdarzają się jednak przypadki, gdy klient może liczyć na 36 miesięczny okres spłaty, co znacznie zmienia postać rzeczy i okazuje się, że na więcej można sobie pozwolić, a następnie spokojnie spłacać zadłużenie.

Kiedy opłaca się brać kredyt?

Kiedy klient udaje się do banku dowiadywać się o rodzajach kredytu, które ma możliwość zaciągnąć bank proponuje mu dwa warianty. Jednym z nich jest kredyt konsumpcyjny. Bierzemy go po to, aby nabyć pewne dobra, na które obecnie nie mamy wystarczająco pieniędzy. W takim wypadku można korzystać ze środków, udzielonych przez bank i spłacać regularnie ustalone w umowie raty. Środki, otrzymane przy pomocy takiego kredytu można przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. W wielu przypadkach jest to kupno samochodu, remont mieszkania lub wyjazd za granicę.

Kolejnym rodzajem kredytu jest kredyt inwestycyjny. Środki z takiego kredytu przeznaczane są na inwestycje, a co za tym idzie, klient zarabia na pożyczonych pieniądzach. Takie kredyty są chętnie wybierane przez przedsiębiorców. Którzy chcą zainwestować pożyczone środki, na przykład, na zakup sprzętu dla swoich firm.

Można by zadać pytanie, po co właściwie brać kredyt. Przecież są to pieniądze, które i tak trzeba będzie oddać i nie otrzymamy z ich tytułu żadnych nowych dochodów. To trudna kwestia, jednak wiele osób decyduje się na zaciągnięcie zadłużenia, gdyż chcą kupić rzeczy, które są im potrzebne, a na które nie stać ich w danym momencie. Zamiast odkładać kilka lat na samochód, można kupić go od razu, a następnie co miesiąc wpłacać określone raty do banku. Dzięki temu nie musimy czekać ze swoimi planami lub marzeniami. Możemy pojechać na wakacje lub jeździć własnym samochodem bez konieczności oczekiwania, aż uda nam się na niego uzbierać.