Menu Zamknij

Czy można otrzymać kredyt z minimalną pensją?

Zdarzają się sytuacje, gdy nagle potrzebujemy pieniędzy na mniejsze lub większe wydatki i wtedy decydujemy się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego. W tym celu udajemy się do banku, a pracownik danej placówki na podstawie naszych dochodów określa możliwości, które może nam zaproponować. Nie tylko osoby z wysoką pensją, ale również te z minimalną spotykają się z problemami finansowymi. Co w takim razie? Czy takie osoby mogą dostać kredyt od banku?

Coraz więcej klientów banków bierze kredyty. Potrzeba szybkich pieniędzy i łatwość dostępu do kredytów pozwala na szybkie podejmowanie decyzji. Minimum formalności rownież zachęca do zaciągania zadłużeń. Statystyki pokazują, że średnio co drugi klient dużych banków posiada kredyt. Oferty różnych firm są bardzo różnorodne, od małych kwot, za które można spełnić niewielkie zachcianki, do dużych pieniędzy, które można przeznaczyć na kupno samochodu. Co jednak robić w przypadku, gdy nasza pensja niewiele odbiega, lub nie odbiega wcale od tej minimalnej, proponowanej w naszym kraju?

Zanim zaciągniesz kredyt

Co warto wiedzieć na temat kredytu gotówkowego? Przede wszystkim należy zdecydować się na taką sumę, która będzie realna do spłaty. Należy pamiętać, że miesięczna rata musi być spłacona w wyznaczonym w umowie terminie. W innych wypadku obciążeni zostaniemy odsetkami, które znacznie mogą pogorszyć naszą sytuację finansową. Opóźnienia w spłacie mogą nieść za sobą przykre konsekwencje, a przecież chodzi o to, żeby bezstresowo spłacać zadłużenie i pozwolić sobie na normalne, codzienne życie.

Kredyt gotówkowy charakteryzuje się mniej rygorystycznymi warunkami w stosunku do innych rodzajów zadłużeń. Minimum dokumentów, które musisz przedłożyć bankowi, szybkie i przejrzyste procedury oraz natychmiastowa wypłata środków. To właśnie dlatego są takie popularne wśród klientów. Kolejnym atutem jest fakt, że otrzymane środki można wydać na dowolnie cel, gdyż bank nie kontroluje sposobu, w jaki wydamy pieniądze. Najważniejsze dla niego jest to, abyśmy je zwrócili w terminie.

Nie ważne na co potrzebujesz środków, zdecyduj się na kredyt. Atrakcyjne oprocentowanie przyciąga wielu chętnych. Kolejnym ważnym elementem jest to, że banki proponują ciekawy okres spłaty, dostosowany do potrzeb klientów indywidualnych. Na podstawie twoich zarobków określona zostanie nie tylko kwota maksymalna, ale również okres spłaty i wysokość comiesięcznych rat. Banki oferują dziele spłaty nawet na 100 i więcej rat. Przez to możesz podzielić swoje zadłużenie na mniejsze raty i nie martwić się o ich spłatę.

Jak dostać kredyt gotówkowy?

Banki najbardziej cenią sobie wiarygodnych klientów. Aby otrzymać kredyt gotówkowy warto się odpowiednio przygotować. Jeśli masz jakiekolwiek inne poprzednie zadłużenia, spłać je, zanim pójdziesz do banku starać się o nowe. Pozytywna historia kredytowa będzie tylko twoim atutem w oczach banku. Jeśli masz możliwość, wybierz jak najdłuższy termin spłaty kredytu, tak, aby był wygodny dla ciebie. Jeśli masz taką możliwość, zdecyduj się na kredyt z drugą osobą. Wspólny kredytobiorca to dobra opcja dlatego, że wasze pensje będą liczone razem, dzięki czemu prób kredytowy również będzie wyższy, a warunki, jakie podyktuje bank atrakcyjniejsze.